Lego Ninjago – klocki inspirowane sztukami walki

Lego Ninjago – klocki inspirowane sztukami walki

Lego Ninjago to seria wyjątkowych zestawów klocków. Przede wszystkim w większości linii tworzonych przez duńskiego producenta ludziki są anonimowe. Tutaj natomiast posiadają imiona oraz co ważniejsze przypisane do siebie moce. Linia jest też ściśle powiązana z kreskówką o tym samym tytule, można więc powiedzieć, że Ninjago ma fabułę.

Lego Ninjago – klocki i kreskówka

Lego Ninjago to zestawy, w których pojawiają się postacie z serii animowanej. Z kolei sama produkcja wykonana jest w technologii 3D, a jej bohaterowie do złudzenia przypominają ludziki Lego.

Łatwo więc zauważyć, że mamy tutaj do czynienia z kolejnym sprytnym posunięciem marketingowym duńskiego producenta.

Oczywiście serial został stworzony przy współpracy Lego. Co ciekawe natomiast jego akcja bardzo mocno odwołuje się do kultury Dalekiego Wschodu i to bardzo szeroko rozumianej.

Na pozór bowiem bohaterowie “Ninjago” żyją w Japonii albo kraju bardzo do niej zbliżonym.

Dzieją się w nim natomiast rzeczy, które mają prawo bytu wyłącznie w baśniach albo produkcjach anime.

Postacie posiadają moce i często przychodzi im się mierzyć z zaawansowanymi technologicznie przeciwnikami.

Lego ninjago najlepsza seria – charakterystyka zestawów

Lego Ninjago to cała seria zestawów. Są one ściśle sprzęgnięte z serialem. Oznacza to, że kiedy w produkcji pojawiają się nowe wątki, są one bardzo szybko przenoszone też do świata klocków.

Możemy więc kupić zestawy, które zawierają podstawowych sześciu bohaterów, których spotkaliśmy w pierwszej serii.

Z czasem pojawiają się też nowe postacie.

Szczególną uwagę warto zwrócić na przeciwników. Zgodnie ze standardami z anime często są oni wielokrotnie więksi niż niż herosi.

Ze złożeniem ich będziemy więc mieli bardzo dużo zabawy. Kontynuować ją możemy natomiast tocząc epickie walki pomiędzy ninjami oraz zaawansowanymi technologicznie demonami.

Oczywiście, jeśli zbierzemy odpowiednio dużo klocków z serii, będziemy mogli toczyć również walki samych gigantycznych przeciwników – niektórzy z nich mają do 27 centymetrów wysokości.

Share